Poškozený v dopravní nehodě má nárok na odpovídající odškodnění

Poškozený v dopravní nehodě má nárok na odpovídající odškodnění

Stát se účastníkem dopravní nehody není nic výjimečného. Za první tři kvartály jich policisté evidují více než 73 tisíc. Statistiky dále uvádí stovky mrtvých a tisíce zraněných lidí. Pro někoho pouze čísla, pro jiné zásadní životní okamžiky. Pokud jste se vinou někoho dalšího nehody zúčastnili také, zcela jistě jste z ní vyvázli s určitými následky. Zda jde „pouze“ o psychické trauma, nebo zranění fyzické, nehraje roli. Měli byste vědět, že máte právo na odškodnění v odpovídající výši.

Prevence nemusí stačit, k nehodě může dojít kdykoliv a kdekoliv

Můžete řídit relativně bezpečné auto, které si v crash testech vysloužilo perfektní hodnocení, bedlivě sledovat provoz a preventivně přibrzďovat před každým přechodem – všechny tyto faktory samozřejmě významně snižují riziko nehody a do značné míry zmírňují následky případného střetu s jiným vozidlem či chodcem. Stoprocentní jistotu vám však nikdo nedá. Nikdo vám nezaručí stejnou zodpovědnost i u ostatních účastníků provozu. Bezohledných a nepozorných řidičů jezdí na silnicích víc než dost. V každém případě byste byli sami proti sobě, kdybyste v případě nehody nepožádali o finanční kompenzaci ze strany viníka. Vždyť i lehčí zranění vás může vyřadit z pracovního procesu na několik týdnů či měsíců a s psychickými následky nehody se možná budete vypořádávat celé roky.

Na jaké odškodnění po nehodě máte nárok?

Odborníci z První Zdravotní upozorňují, že poškozený má právo na vyrovnání ušlého zisku, ale také výdajů za léčbu a léky a bolestné. Přesné vyčíslení částky je individuální a rozhodně není od věci uchovávat veškeré doklady, které souvisí s léčbou. Pokud se s protistranou nedomluvíte, počítejte s tím, že vás čeká nepříjemná soudní tahanice. Proces se může vléct velmi dlouho, a proto je vhodné kontaktovat odborníka, který má s vymáháním odškodnění dlouhodobé zkušenosti. Objektivně vyhodnotí vaše možnosti a pomůže vám získat kompenzaci v adekvátní výši. Potřebujete odborné poradenství hned teď? Společnost První Zdravotní řeší odškodnění nehoda Praha již od roku 2013 a úspěšně pomáhá lidem ve složitých životních situacích. Nezávazná konzultace je zdarma, nemáte co ztratit. Více na 1zdravotni.cz.

Publikováno: 22. 09. 2019

Kategorie: Finance

Autor: administrator