Klid v krizi: Jak se zachovat při poruše elektroinstalace?

Elektřina je nedílnou součástí moderního života. Bez ní se neobejdeme v práci, při zábavě ani v běžném chodu domácnosti. Proto nás výpadek proudu nebo zjevná porucha elektroinstalace dokáží pořádně zaskočit. V takové chvíli je důležité zachovat klid a vědět, jak správně reagovat.

Bezpečnost na prvním místě

Elektrický proud představuje značné riziko, proto je nezbytné dbát na bezpečnost. Pokud si všimnete zápachu spáleniny, jisker, jiskření, kouře z elektroinstalace, nebo pokud dojde k vypnutí jističe bez zjevné příčiny, neprodleně vypněte hlavní jistič v rozvaděči. Nepoužívejte žádné spotřebiče a vyhněte se manipulaci s rozvody.

Zhodnoťte situaci

Po zajištění bezpečnosti se pokuste zhodnotit rozsah poruchy. Pokud se jedná o lokální výpadek proudu v jednom okruhu, zkuste zapnout jistič daného okruhu v rozvaděči. Pokud se jistič ihned vypne znovu, je pravděpodobná porucha na dané větvi elektroinstalace. V případě rozsáhlejšího výpadku proudu v celém objektu, nebo pokud si nejste jisti příčinou poruchy, nepokoušejte se o opravu sami a obraťte se na odborníka.

Elektro pohotovost – rychlá a spolehlivá pomoc

V naléhavých případech, kdy je nutný rychlý zásah elektrikáře, je ideální využít služeb elektro pohotovosti. Elektro Elefant je spolehlivá a renomovaná firma, která nabízí nonstop havarijní službu v Praze a okolí. 

Proč zvolit Elektro Elefant?

Rychlý dojezd: Do 60 minut v běžných hodinách, do 90 minut v nočních hodinách.

Elektrikář pohotovost nonstop: 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, včetně víkendů a svátků.

Široká oblast působnosti: Celá Praha a okolí.

Pohotovost elektrikář Praha zajišťuje odstraňování všech typů poruch: Havárie elektroinstalace, výpadky proudu, zkraty, jiskření, opravy elektrospotřebičů a další.

Profesionální přístup: Zkušení a certifikovaní elektrikáři s moderním vybavením.

Férové ceny: Kalkulace ceny předem, žádné skryté poplatky.

V případě poruchy elektroinstalace se nerozpakujte a kontaktujte Elektro Elefant. Rychlá a odborná pomoc vám zajistí bezpečné a komfortní řešení vaší problematické situace.

Publikováno: 25. 03. 2024

Kategorie: Zajímavosti a trendy

Autor: Tereza Novotná