Jak správně uklidit kancelář? Můžete se řídit učením Feng Shui

Jak správně uklidit kancelář? Můžete se řídit učením Feng Shui

Pracovní prostředí by mělo být jako ze škatulky hned z několika důvodů. V uklizené kanceláři prudce stoupá produktivita práce, prostor vypadá mnohem reprezentativněji a v neposlední řadě jde také o zdraví přítomných lidí – v rámci pravidelného úklidu dochází k eliminaci většiny bakterií a vírů způsobujících nepříjemná onemocnění. Zpozornět by měli hlavně majitelé firem, kterým zaměstnanci každou chvilku oznamují nástup na nemocenskou. V tomto článku vám prozradíme, jak mít v kanceláři více než jen čistoskvoucí podlahy a nablýskaná okna. Zapomeňte na klasiku a vyzkoušejte úklid kancelářských prostor podle Feng Shui (tradiční čínské učení o harmonii v prostoru a plynutí energie). V čem se daný přístup liší od běžného úklidu a co vám přinese? Feng Shui považuje nepořádek za velkou překážku pro energii plynoucí v prostoru. Narušení energetického toku má podle něj velmi negativní dopad na psychiku – způsobuje bolesti hlavy a blokuje myšlenkové pochody. Pravidelný úklid administrativních prostor vede k udržení harmonie nejen v práci, ale i mimo kancelář.

Zbavte se starých věcí

K hlavním pilířům úklidu kanceláře dle Fengu Shui je odstranění všech zbytečných věcí – tedy těch, které již dávno nepoužíváte a zbytečně zabírají místo. Vašim věrným pomocníkem bude skartovačka. Zbaví vás všech starých a naprosto nepotřebných dokumentů.

Čisté dveře i okna

Feng Shui považuje okna za oči a dveře za ústa, kterými do místnosti proudí nová energie. Obojí by se mělo skvět čistotou.

Čištění pracovní plochy

Zdaleka největší pozornost věnujte desce svého pracovního stolu a jejímu bezprostřednímu okolí, protože právě zde potřebujete pořádek jako sůl. Zatočte s prachem, odstraňte hrnky se zaschlým logrem, povalující se dokumenty vložte do šanonů... a v neposlední řadě důkladně vyčistěte klávesnici a monitor počítače. Pozornost samozřejmě věnujte i nepořádku pod stolem. Ještě lepšího výsledku dosáhnete tak, že pracovní prostor zútulníte – například rostlinami nebo decentními dekoracemi, třeba v motivačním stylu.

Publikováno: 01. 08. 2020 / Aktualizováno: 15. 06. 2023

Kategorie: Zajímavosti a trendy

Autor: administrator