Podnikání

Kde si vyberete z kompletního sortimentu kalibrů?

Používáte při výrobě kalibry? Dokážou významně urychlit práci, respektive kontrolu správnosti rozměrů výrobků. Musíte však vědět, kde sehnat ty správné, ne všude mají dostatečný výběr, abyste našli, co hledáte.

Kalibry M42×1,5 jsou vynikající pro kontrolu správnosti závitu, válečkovými kalibry ověříte vnitřní průměry, třmenovými zase vnější rozměry, jako jsou délky a průměry. Každý má své specifické využití a každý je vyráběný na konkrétní rozměr. Právě to může být někdy problém.

Jaký je základní princip kalibrů?

Kalibr má typicky dvě strany, nebo se skládá ze dvou samostatných dílů. Jedna část je vždy zmetková, ta by na výrobek neměla jít nasadit, druhá je dobrá, ta naopak musí jít nasadit. Je-li vše takto, pak jsou rozměry správné a nemusíte mít strach poslat výrobek k zákazníkovi.

Jelikož kalibr nasazujete vždy na konkrétní výrobek, je nutné, aby byl vyroben na míru tomu danému výrobku. Proto se kalibry používají zejména ve velkovýrobě, pořizovat kalibr na výrobu jednoho jediného produktu se příliš nevyplatí. Jediný produkt si můžete klasicky změřit, až u větších sérií je úspora času značná.

Co dělat, pokud nemůžete najít kalibr, který potřebujete?

Například závitové kalibry jsou dobře dostupné. Závity jsou normalizované, a tak snadno seženete třeba kalibr M42×1,5. Co si ale počít, máte-li specifické představy? Poohlédněte se tam, kde mají velkou nabídku.

Široký sortiment kontrolních kalibrů a měrek najdete v e-shopu Kalibry.cz, jejž provozuje společnost Michovský-TOOLS. Mají kalibry NPTF, UNS, UNJ, UNJEF, BSW, RC, Rp a jiné. Kromě toho jsou schopní vám vyrobit kalibr na míru třeba podle výkresu, poradí si i s obkročnými nebo jinými speciálními kalibry. Vyberete-li si ze standardní nabídky, kalibr vám dorazí velmi rychle, ucelený sortiment je totiž skladem a připraven k odeslání.

Tablet pro práci i zábavu

Nový Apple iPad Pro 2021 poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Efektivní řízení podnikání

Tip na spolehlivý ERP software Money S4 pro efektivní řízení podnikání.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM software eWay-CRM vám usnadní komunikaci se zákazníky. Stahujte CRM zdarma pro Windows, Android i iOS.