Stavební jeřáby: Jaké druhy strojů se mohou hodit na stavbě?

Stavební jeřáby: Jaké druhy strojů se mohou hodit na stavbě?

Stavební firmy si ani v dnešní době nemohou stěžovat na nedostatek práce. V tuzemsku panuje čilý stavební ruch, realizují se nové bytové a rodinné domy, ale třeba také nové silnice a dálnice, u nichž probíhají i náročné rekonstrukce. Máte-li vlastní stavební firmu, určitě víte, že se neobejdete bez kvalitních strojů. Součástí vybavení stavební firmy jsou prakticky vždy i stavební jeřáby. Jaké máte možnosti, pakliže se chystáte na pořízení nových strojů?

Mobilní jeřáby

Ve stavebnictví hrají stavební jeřáby velmi významnou roli. Právě díky nim totiž odpadá problém s přesouváním a zdviháním těžkých břemen. Nejčastěji se používají mobilní jeřáby, které si hravě poradí i s velmi objemnými a těžkými předměty. Klasický mobilní jeřáb na stavby dokáže unést břemena až o hmotnosti kolem 90 tun. Dají se tak snadno přemisťovat třeba různé panelové tvárnice, cihly a další komponenty, které tvoří základy staveb.

Minijeřáby a jejich uplatnění

Alternativou jsou minijeřáby. Nacházejí uplatnění nejen u velkých stavebních firem, často je využívají rovněž soukromé osoby, které se třeba pustily do výstavby rodinného domu svépomocí, čímž chtějí ušetřit náklady. Minijeřáby nemají sice takovou nosnost, zato jsou však mnohem levnější nežli jejich velcí „bratříčci“ v podobě klasických mobilních jeřábů.

Plošinové jeřáby

V neposlední řadě je dobré zmínit také přívěsné jeřáby. Poslouží jako náhrada za pevné lešení, z jejich plošiny se dají provádět kupříkladu nejrůznější práce na fasádách a střechách domů.

Prodejce stavebních jeřábů v ČR

Nabídka nových strojů je vzhledem k charakteru zařízení poměrně omezená. V tuzemsku stavební jeřáby nabízí společnost Uplifter.cz. V sortimentu naleznete všechny výše uvedené druhy stavebních jeřábů, jež vám na stavbě budou velmi užitečnými pomocníky. Firma zajišťuje nejen jejich prodej, ale rovněž také nezbytný servis. Péče o stavební jeřáby je velmi důležitá, aby byla zajištěna potřebná bezpečnost práce na staveništi.

Publikováno: 31. 05. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator