Inflace nabírá na síle, vaše peníze jsou v ohrožení! Když nenakoupíte investiční zlato, můžete přijít o úspory

Inflace nabírá na síle, vaše peníze jsou v ohrožení! Když nenakoupíte investiční zlato, můžete přijít o úspory

Pandemie koronaviru změnila v podstatě ze dne na den životy lidí na celém světě a přes drastická opatření, která přijala drtivá většina států, stále trvá. S příchodem teplého počasí se sice situace v loňském roce i letos výrazně zlepšila, na podzim ale virus opětovně nabírá na síle. Nemocnice se plní, tíživá situace panuje zejména na jednotkách intenzivní péče. Relativně vysoký počet lidí, kteří koronavirus prodělali ani očkování, které mělo být světlem na konci tunelu, bohužel nezabránily příchodu další vlny. Koronavirus navíc není jediným problémem.

Důsledkem omezení mnoha segmentů ekonomiky je inflace. Jednu z mála jistot v dnešní době představuje investiční zlato

Inflaci předpovídali mnozí ekonomové již v první polovině roku 2020, ještě před několika málo měsíci ji obyvatelé České republiky nijak dramaticky nepociťovali. Situace se však náhle zhoršila a v současné době již nelze výrazný nárůst cen přehlédnout. Při nákupu potravin zaplatí domácnosti o poznání vyšší částky než dříve, stoupají i náklady na plyn a elektrickou energii. Hospodářský růst a rozkvět podnikání je dávnou minulostí, mnoho firem se potácí v existenčních problémech, mnohé zcela ukončují svou činnost. Řadě lidí během pandemie poklesly příjmy, předpokládat lze i nemalý nárůst úrokových sazeb hypoték. V ohrožení se navíc ocitly i úspory. Ty se dnes rozhodně nevyplatí nechávat na běžném ani na spořícím účtu. Nejlepším řešením je pořídit za ně investiční zlato.

Cena zlata o prodejců může být o poznání výhodnější než na burzách

Chcete dobře investovat své peníze? Pak byste měli vědět, že cena zlata u je některých obchodníků výrazně nižší než na burze.
„Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu.“ Říká Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz.
Chcete-li si pořídit zlaté slitky, české byste hledali marně - žádná česká mincovna je nevyrábí. Ani žádná slovenská mincovna. U tuzemských prodejců však jsou dostupné zlaté slitky ze zahraničí, převážně ze Švýcarska.

Publikováno: 28. 11. 2021

Kategorie: Finance

Autor: administrator