Zařizujete školení? Nepodceňujte význam vhodně zvolených prostor

Dostali jste na starost organizaci firemního školení a rádi byste akci uspořádali tak, aby si z ní všichni zúčastnění odnesli co nejvíc? Velká část úspěchu závisí na školících prostorách. V tomto článku se dozvíte všechny důležité informace, díky kterým zaručeně zaskórujete.

Kde školení uspořádáte?

Místo konání patří k hlavním kritériím, na která byste měli při výběru školících prostor hledět. Pokud jsou všichni zúčastnění z jednoho města, pak je vhodné, aby se školení konalo právě tam. V případě, že valná část kolegů dojíždí, uspořádejte školení v nejbližším větším městě. Zároveň platí, že ve větších městech natrefíte na mnohem více příležitostí k pronájmu školících prostor. Nejlépe na tom jsou pořadatelé školení v Brně a Praze.

Prostory musí být adekvátně vybavené

Není nic horšího, než uspořádat školení v prostorách, které se podobají spíše skladišti. Předem si zjistěte, zda prostory disponují patřičným vybavením. O co konkrétně by se mělo jednat? V prvé řadě dostatek zasedacích míst pro všechny zúčastněné - desítky lidí v titěrném sále nevěstí nic dobrého. Platí to však i naopak. Patnáct lidí v obrovských prostorách určených pro 200 účastníků je jako kanon na vrabce. Za zbytečně velké prostory zaplatíte spoustu peněz a pravděpodobně vám nebude vyhovovat akustika. Bez ohledu na to, zda si najdete školící prostory v Praze či jiném městě, by měly být patřičně vybaveny po technické stránce. V praxi to znamená přístup k vysokorychlostnímu internetu a dostatek zásuvek elektrické sítě, kde si budou moct zúčastnění nabíjet notebooky a telefony. Hodit se vám může i flipchart, projektor či jiné prvky v závislosti na tom, co se chystáte během školení dělat.

Kde najdete prostory snadno a rychle?

Školící prostory v Česku můžete vyhledat z pohodlí domova na www.konfi.cz. Portál umožňuje snadné filtrování dle lokality, termínu a dalších kritérií. Rezervace školících prostor online je velmi jednoduchá a ušetří vám spoustu času.

Publikováno: 14. 05. 2018 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator

Tagy: prostory pro školení | školící prostory