Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky. Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Zlato láme rekordy: Je čas investovat?

Cena zlata v posledních týdnech zaznamenala strmý růst a překonala tak i ta nejodvážnější očekávání investorů. Tento prudký nárůst hodnoty zlata z něj dělá lákavou investiční příležitost, ale je skutečně ten pravý čas nakoupit?

Analytici se domnívají, že růst ceny zlata bude pravděpodobně pokračovat i v nadcházejících měsících. Důvody jsou hned dva. Zaprvé - geopolitická nestabilita a rostoucí inflace vedou investory k hledání bezpečných aktiv, mezi něž zlato tradičně patří. Zadruhé - centrální banky po celém světě nadále tisknou peníze, což oslabuje měny a zvyšuje poptávku po zlatě jako po uchovateli hodnoty.

Pro české investory, kteří uvažují o koupi zlata, je důležité zvolit si renomovaného prodejce. V České republice se sice zlato ve formě slitků a cihel nevyrábí, ale je zde dostupné z dovozu, nejčastěji od švýcarských rafinérií. Je však důležité si uvědomit, že ceny zlata se u různých prodejců mohou značně lišit. Proto je nezbytné porovnat ceny a vybrat si prodejce, který nabízí zlato za férovou cenu.

Investice do fyzického zlata, ať už ve formě slitků nebo mincí, představuje konzervativní a ověřený způsob, jak ochránit své jmění a zhodnotit ho v dlouhodobém horizontu. Je však důležité zdůraznit, že se jedná o dlouhodobou investici a zlato by se proto nemělo kupovat s cílem rychlého zisku. Investoři by se také měli vyvarovat "virtuálního zlata" v podobě CFD, opcí nebo jiných derivátů, a taktéž spoření zlata v bankách, jelikož v obou případech nemají fyzické zlato ve svém držení. Totéž platí i pro akcie zlatých dolů, jejichž hodnota je úzce spjata s těžbou zlata, která se může v závislosti na nalezištích měnit.

Závěrem lze říci, že zlato představuje atraktivní investiční příležitost v době rostoucí inflace a geopolitické nestability. Pro české investory je důležité vybrat si renomovaného prodejce a investovat do fyzického zlata, ať už ve formě slitků nebo mincí. Je však nutné zdůraznit, že se jedná o dlouhodobou investici a zlato by se proto nemělo kupovat s cílem rychlého zisku.

Pamatujte, že investování do zlata, stejně jako do jiných aktiv, s sebou nese i určitá rizika. Proto je důležité investovat zodpovědně a s rozvahou a před investováním jakýchkoli finančních prostředků se vždy poradit s finančním poradcem.

Publikováno: 13. 04. 2024 / Aktualizováno: 20. 04. 2024

Kategorie: Finance

Autor: Tereza Novotná