Podnikání

Dokonalou přesnost závitů a dalších dílů zajistí pouze kontrola pomocí kalibrů

Při výrobě součástek, které se následně používají při realizaci staveb, propojování potrubí a v mnoha dalších případech, je často nezbytně nutné, aby do sebe jednotlivé komponenty dokonale zapadaly. Mnohdy jde doslova o tisíciny milimetru, které rozhodují. Právě v těchto případech je nutné používat kalibry.

Kalibry odhalí i minimální rozdíly v rozměrech

V okamžiku, kdy ve výrobě vzniknou nové závity a další součástky, u nichž je třeba pečlivě hlídat rozměry, jsou kalibry dobrým nástrojem, jak zjistit zmetkové produkty, které bude nutné vyřadit. Moderní závitové kalibry jsou schopné detekovat při kontrole vnějších i vnitřních závitů odchylky s přesností 0,01 mm. Díky tomu se zamezí případným problémům například v okamžiku, kdy by takovéto závity měly být použity u plynových či vodovodních trubek, u nichž vše musí sedět opravdu dokonale. Firmy pak mohou produkovat lepší výrobky, čímž si získávají dobrou pověst u svých zákazníků a odběratelů. Následně pak zvyšují obrat a zisky, protože získávají více zakázek. Menší počet zmetků navíc snižuje náklady při výrobním procesu.

Kromě závitových kalibrů existují i další varianty. Mnohdy se používají rovněž válečkové kalibry. Mají za cíl kontrolovat vnitřní průměry vyrobených součástek a dílů. Každý otvor je opět změřen a zařízení dokáže zjistit i drobnou odchylku od plánovaných rozměrů. Využít se dají jednostranně i oboustranně.

Prodejce závitových kalibrů

Pro pořízení kalibrů s přesným měřením je zapotřebí zvolit spolehlivého dodavatele. V tuzemsku kalibry dodává například společnost Nástroje.cz. Jí nabízená zařízení se vyrábějí za použití nejnovějších technologických postupů, které jsou navíc neustále inovované tak, aby splňovaly moderní kritéria a požadavky strojírenských podniků. Ve škále produktů jsou zařízení určená pro soustružení, frézování, závitování a vrtání.

Zálohové faktury jednoduše

Tip na praktický návod, jak na účtování zálohové faktury i s výpočtem DPH.

Telefon pro práci i zábavu

Nový Apple iPhone 13 Pro Max poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM řešení eWay-CRM vám usnadní řízení projektů i komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.