Zajímavosti a trendy

Fenomén jménem Arduino: Co to je a k čemu slouží?

Pokud se váš život točí v koloběhu práce a nezbývá vám čas pro zábavu, měli byste se nad sebou zamyslet a změnit to. Najděte si koníček, který vás bude naplňovat a připomene vám, že jsou i záživnější věci. Ale co když se vám v podstatě ani nechce hnout od svého milovaného počítače a pracovního stolu? Máme pro vás perfektní tip. Jasnou volbou pro geeky a milovníky moderních technologií je Arduino. Už jste o něm slyšeli, ale nemůžete si vzpomenout, k čemu slouží?

Pod názvem Arduino se skrývá malý jednodeskový počítač na bázi mikrokontrolerů ATmega. Co je na něm tak zvláštního a proč se stal celosvětově vyhledávanou platformou nadšených bastlířů? Důvodů je celá řada!

Abyste pochopili unikátní koncept Arduina, musíte se seznámit s jeho historií. Za projektem stála dvojice italských programátorů Massimo Banzi a David Cuartielles, jejichž cílem bylo vytvoření jednoduché platformy pro studijní účely. Netušili, že se jejich dílo setká s tak pozitivní kritikou a postupně se rozšíří do všech koutů světa. Ale stalo se a nyní je Arduino svatým grálem bastlířů i lidí, kteří se chtějí hravou formou seznámit s tím, jak fungují běžná elektronická zařízení.

Zábava pro hračičky i prostředek průmyslové automatizace

Postupem času se z Arduina zrodil fenomén, který pronikl do mnoha sfér. Kromě učební pomůcky a nástroje pro volnočasové bastlení nachází využití také v průmyslových aplikacích. S ohledem na nízkou cenu součástek bylo masové rozšíření do mnoha průmyslových segmentů otázkou času.

Obrovskou hnací silou Arduina je velká komunita, která se neustále rozrůstá. Nadšenci si vyměňují své zkušenosti i detailní Arduino návody na internetových fórech a otevřené platformě tak nic nebrání v dalším vývoji.

Kde seženete díly a součástky?

Pokud vás láká představa, že si vlastními silami vyrobíte robotickou ruku, R/C vozidlo nebo třeba kompletní chytrou domácnost, zamiřte do e-shopu laskarduino.cz, kde najdete všechny potřebné komponenty včetně vývojových desek ESP32 Arduino.

Zálohové faktury jednoduše

Tip na praktický návod, jak na účtování zálohové faktury i s výpočtem DPH.

Telefon pro práci i zábavu

Nový Apple iPhone 13 Pro Max poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM řešení eWay-CRM vám usnadní řízení projektů i komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.