Zajímavosti a trendy

Elektronický podpis a jeho výhody: Už ho používáte?

Moderní společnost se bez internetu neobejde, a to bez jakékoliv nadsázky. Propojené počítačové sítě už dávno nevyužívají jen odborníci a technologičtí nadšenci – staly se dominantní marketingovou platformou většiny podnikatelských subjektů. Díky internetu však významně šetří čas i lidé, kteří ho k byznysu nepotřebují. Například elektronickým podepisováním dokumentů. Jak elektronické podpisy fungují a proč se z nich stává standard?

Tiskárnu? Tu už potřebovat nebudete

Ještě před několika lety byla nedílnou součástí většiny běžných domácností tiskárna. Dnes již není zapotřebí – postupující digitalizace pozvolna ořezává potřebu tisku na minimum. A protože disponujeme chytrými telefony, můžeme si své administrativní záležitosti vyřizovat prakticky odkudkoliv. Elektronický podpis pak v případě potřeby spolehlivě poslouží jako identifikátor odesilatele.

Šetří čas i peníze

Podpis elektronický je velmi praktický, což oceníte vždy, když jím opatříte dokument doslova na pár kliknutí. Oproti běžnému podepisování, kdy je zapotřebí dokument vytisknout, a poté opět znovu naskenovat, zabírá elektronické podepisování cca pětinu času.

S používáním elektronického podpisu však souvisí také úspora finanční. Kromě toneru do tiskárny tvoří další nákladové složky poplatky za poštovní služby – a pokud korespondenci vyřizuje zaměstnanec, musíte počítat se časově náročnější administrací.

Kolik může díky elektronickému podpisu ušetřit středně velká firma, analyzovala společnost Signosoft na své aplikaci. V případě 300 dokumentů za měsíc činí roční úspora cca 57 % nákladů – v absolutních číslech i přes 200 tis. Kč.

Elektroniky znamená ekologicky

Elektronický online podpis lze vnímat jako další kamínek do mozaiky udržitelnosti naší planety. Při přechodu na „zelenější“ režim jej rozhodně berte vážně!

Zálohové faktury jednoduše

Tip na praktický návod, jak na účtování zálohové faktury i s výpočtem DPH.

Telefon pro práci i zábavu

Nový Apple iPhone 13 Pro Max poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM řešení eWay-CRM vám usnadní řízení projektů i komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.