Elektronický podpis a jeho výhody: Už ho používáte?

Elektronický podpis a jeho výhody: Už ho používáte?

Moderní společnost se bez internetu neobejde, a to bez jakékoliv nadsázky. Propojené počítačové sítě už dávno nevyužívají jen odborníci a technologičtí nadšenci – staly se dominantní marketingovou platformou většiny podnikatelských subjektů. Díky internetu však významně šetří čas i lidé, kteří ho k byznysu nepotřebují. Například elektronickým podepisováním dokumentů. Jak elektronické podpisy fungují a proč se z nich stává standard?

Tiskárnu? Tu už potřebovat nebudete

Ještě před několika lety byla nedílnou součástí většiny běžných domácností tiskárna. Dnes již není zapotřebí – postupující digitalizace pozvolna ořezává potřebu tisku na minimum. A protože disponujeme chytrými telefony, můžeme si své administrativní záležitosti vyřizovat prakticky odkudkoliv. Elektronický podpis pak v případě potřeby spolehlivě poslouží jako identifikátor odesilatele.

Šetří čas i peníze

Podpis elektronický je velmi praktický, což oceníte vždy, když jím opatříte dokument doslova na pár kliknutí. Oproti běžnému podepisování, kdy je zapotřebí dokument vytisknout, a poté opět znovu naskenovat, zabírá elektronické podepisování cca pětinu času. S používáním elektronického podpisu však souvisí také úspora finanční. Kromě toneru do tiskárny tvoří další nákladové složky poplatky za poštovní služby – a pokud korespondenci vyřizuje zaměstnanec, musíte počítat se časově náročnější administrací. Kolik může díky elektronickému podpisu ušetřit středně velká firma, analyzovala společnost Signosoft na své aplikaci. V případě 300 dokumentů za měsíc činí roční úspora cca 57 % nákladů – v absolutních číslech i přes 200 tis. Kč.

Elektroniky znamená ekologicky

Elektronický online podpis lze vnímat jako další kamínek do mozaiky udržitelnosti naší planety. Při přechodu na „zelenější“ režim jej rozhodně berte vážně!

Publikováno: 24. 02. 2022

Kategorie: Zajímavosti a trendy

Autor: administrator