Co je to virtuální sídlo a jaké jsou jeho největší výhody?

Jednou z povinností při založení firmy je zřízení sídla, které bude následně uvedeno jako kontaktní adresa v obchodním rejstříku. Nemusí se však jednat o skutečné prostory, platná legislativa umožňuje zřízení tzv. virtuálního sídla či kanceláře. Jaké jsou výhody tohoto řešení a pro koho je určeno?

Pro malé i velké firmy

Virtuální kancelář je vhodná pro podnikatele i větší firmy – je výhodná pro každého, kdo nepotřebuje stálou kancelář, a především pak pro majitele společností, kteří tráví většinu času na cestách a nemohou být v sídle fyzicky přítomni. K dalším důvodům pro zřízení virtuálního sídla patří rozvoj společnosti do nového regionu nebo anonymita. Zdaleka největším přínosem virtuální kanceláře je ovšem skutečnost, že virtuální sídlo výrazně usnadňuje práci s provozem sídla. Nemusí se uklízet, k provozu nepotřebuje energie, nemusí se do něj nakupovat vybavení a v případě změny provozovny není nutné žádat o změnu v obchodním rejstříku. Jednoznačně jde o mnohem lepší řešení než využívání trvalého bydliště.

Široké spektrum administrativních služeb

Zřízení virtuálního sídla je obvykle spjato i s mnoha volitelnými doplňkovými službami. Například Kancelářské centrum, které poskytuje sídlo společnosti v Praze, nabízí recepční služby, jako jsou přebírání telefonátů (přepojování i vyřizování) a pošty, ale také přijímání klientů. V případě potřeby lze využít moderně zařízenou a kompletně vybavenou zasedací místnost.

Posílení důvěryhodnosti a vyhnutí se kontrolám

Virtuální kancelář vás bude stát jen zlomek toho, co pronájem klasické kanceláře v Praze. Získáte atraktivní adresu, díky které bude firma v očích klientů a zákazníků důvěryhodnější. Mimo jiné se vyhnete častým kontrolám úředníků. Není tajemstvím, že v hlavním městě registrováno mnohem více společností, než kolik jsou úřady schopny pravidelně kontrolovat.

Publikováno: 09. 06. 2017

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator

Tagy: sídlo firmy v praze | virtuální kancelář v praze