Finance

Bitcoin už láká méně. I mladí se začínají více zajímat o zlato

Kryptoměny se staly fenoménem posledních let. Zájem o ně je ohromný – a po určitou dobu virtuální mince dokonale zastínily krásu těch fyzických. Tedy ne, že by zájem o investiční zlato zcela upadl, svou atraktivitou však konzervativní investice nemohla inovativnímu nástroji adekvátně konkurovat. Nyní se zdá, že se karty obrací. Mladí lidé jsou prý bitcoinů i jiných kryptoměn přesycení a začínají se soustředit na stabilnější artikly. Třeba právě na zlato.

Kde je problém?

Ptáte se, co způsobilo opad zájmu o bitcoin? Podobnou otázku si kladli odborníci z britské státní mincovny Royal Mint. Z jejich průzkumu vyplynulo, že se zhruba dvě třetiny lidí narozených v roce 1980 a poději od kryptoměn pozvolna odvrací. Hlavním důvodem je nedůvěra v budoucí růst. Může za to několik významných propadů, po nichž následovaly další.

Podobné nedůvěře se těší také „memové akcie“, které byly ještě na začátku roku 2021 velmi populární. Také v jejich případě hrozí strmý pád, a s tím i významná finanční ztráta.

Zlato? Záruka rostoucí hodnoty

Kolísání hodnoty a pády se nevyhýbají žádnému investičnímu nástroji – a také zlato si v minulosti prožilo zajímavé situace, které mnozí investoři okamžitě řešily prodejem. Z dlouhodobého hlediska však drahé kovy patří k nejstabilnějším investicím a nic nenasvědčuje tomu, že by mělo v budoucnu cokoliv změnit.

Investiční zlato nabízí spoustu výhod, o kterých si mohou jiné investiční nástroje nechat zdát. I proto patří mezi nejoblíbenější dárky pro muže a ženy. Nabídka zlatých slitků mincí, medailonků a medailí je ohromná – stačí se kouknout na nabídku e-shopu zlate-mince.cz.

Pokud hledáte vhodný dárek na svátek, doporučujeme medailonek, na kterém je vyryto znamení zvěrokruhu. Dobrou volbou však mohou být i jména.

Mezi další typické příležitosti, které příslovečně volají po obdarování zlatem, patří výročí svatby. Anebo promoce oslavující vysokoškolský titul. Krásná zlatý medaile bude obdarované osobě navždy připomínat důležitý životní mezník.

Zálohové faktury jednoduše

Tip na praktický návod, jak na účtování zálohové faktury i s výpočtem DPH.

Telefon pro práci i zábavu

Nový Apple iPhone 13 Pro Max poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM řešení eWay-CRM vám usnadní řízení projektů i komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.