Bitcoin už láká méně. I mladí se začínají více zajímat o zlato

Bitcoin už láká méně. I mladí se začínají více zajímat o zlato

Kryptoměny se staly fenoménem posledních let. Zájem o ně je ohromný – a po určitou dobu virtuální mince dokonale zastínily krásu těch fyzických. Tedy ne, že by zájem o investiční zlato zcela upadl, svou atraktivitou však konzervativní investice nemohla inovativnímu nástroji adekvátně konkurovat. Nyní se zdá, že se karty obrací. Mladí lidé jsou prý bitcoinů i jiných kryptoměn přesycení a začínají se soustředit na stabilnější artikly. Třeba právě na zlato.

Kde je problém?

Ptáte se, co způsobilo opad zájmu o bitcoin? Podobnou otázku si kladli odborníci z britské státní mincovny Royal Mint. Z jejich průzkumu vyplynulo, že se zhruba dvě třetiny lidí narozených v roce 1980 a poději od kryptoměn pozvolna odvrací. Hlavním důvodem je nedůvěra v budoucí růst. Může za to několik významných propadů, po nichž následovaly další. Podobné nedůvěře se těší také „memové akcie“, které byly ještě na začátku roku 2021 velmi populární. Také v jejich případě hrozí strmý pád, a s tím i významná finanční ztráta.

Zlato? Záruka rostoucí hodnoty

Kolísání hodnoty a pády se nevyhýbají žádnému investičnímu nástroji – a také zlato si v minulosti prožilo zajímavé situace, které mnozí investoři okamžitě řešily prodejem. Z dlouhodobého hlediska však drahé kovy patří k nejstabilnějším investicím a nic nenasvědčuje tomu, že by mělo v budoucnu cokoliv změnit. Investiční zlato nabízí spoustu výhod, o kterých si mohou jiné investiční nástroje nechat zdát. I proto patří mezi nejoblíbenější dárky pro muže a ženy. Nabídka zlatých slitků mincí, medailonků a medailí je ohromná – stačí se kouknout na nabídku e-shopu zlate-mince.cz. Pokud hledáte vhodný dárek na svátek, doporučujeme medailonek, na kterém je vyryto znamení zvěrokruhu. Dobrou volbou však mohou být i jména. Mezi další typické příležitosti, které příslovečně volají po obdarování zlatem, patří výročí svatby. Anebo promoce oslavující vysokoškolský titul. Krásná zlatý medaile bude obdarované osobě navždy připomínat důležitý životní mezník.

Publikováno: 09. 09. 2021

Kategorie: Finance

Autor: administrator