Podnikání

Jakou zvolit lepicí pásku: Je lepší polypropylen, nebo PVC?

Na lepicí pásce záleží! Pro běžného uživatele je sice kvalita až na druhém místě, ale pro obchodníky by měly být prioritou dobré vlastnosti a nikoliv nejnižší cena. Protože i zdánlivý detail, jakým se výběr lepicí pásky jeví, má zásadní podíl na tom, zda zboží dorazí v pořádku.

Lepicí pásky z polyvinylchloridu (PVC) se vyrábí z fólie o síle 28 – 37 mikronů. Historie PVC sahá do roku 1935 a vždy byl ceněn pro mimořádnou odolnost vůči vlivům okolního prostředí. K nevýhodám patří obsah problematických přísad, které mohou být při běžném spalování toxické. Dále pak poměrně vysoký potenciál pro tvorbu průsakové vody a komplikovaná likvidace.

Polypropylen (BOPP) je na tom ve srovnání s PVC mnohem lépe. Jedná se o nezapáchající, hypoalergenní a fyziologicky nezávadný materiál, který není škodlivý při kontaktů se sliznicí a kůží. Při spalování nedochází k uvolňování toxických zplodin a v konečném důsledku tak nezatěžuje životní prostředí jako PVC.

V polypropylenových fóliích nejsou obsaženy přísady na bázi těžkých kovů či kadmia, kyseliny ani změkčovadla. Pásky jsou velmi pevné i navzdory malé tloušťce, což vede ke snížení celkového množství odpadu.

Rozhodnutí je samozřejmě na vás, ale v případě BOPP pásek uděláte dobrý skutek pro planetu.

Nakupujte u předního českého výrobce, pásky vám i potiskne

Balicí lepicí pásky z BOPP, PVC i papíru seženete u předního českého výrobce Pásky s.r.o. Společnost je na trhu přes 20 let a patří ke špičce v celoevropském měřítku. Firma nabízí také potisk lepicích pásek nízkonákladovou flexotiskovou technologií či moderní sendvičovou technologií. Zároveň zajišťuje výrobu a potisk kartonů a plastových štítků.

Kompletní nabídku najdete na www.pasky.cz, kde si můžete obalový materiál a lepicí pásky objednat online. S výběrem vhodných produktů vám ochotně poradí kvalifikovaná zákaznická podpora.

Zálohové faktury jednoduše

Tip na praktický návod, jak na účtování zálohové faktury i s výpočtem DPH.

Telefon pro práci i zábavu

Nový Apple iPhone 13 Pro Max poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM řešení eWay-CRM vám usnadní řízení projektů i komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.