Apple představil nové iPhony 14. Jaké jsou?

Apple představila svou nejnovější generaci iPhone s modelem iPhone 14 a iPhone 14 Plus. Tyto mobilní telefony pokračují v osvědčeném designu a nabízejí inovace, které potěší fanoušky značky.

Jeden z nejvíce výrazných prvků nových iPhone je jejich design. Podobně jako u předchozích generací, iPhony 14 mají ploché displeje a sendvičovou konstrukci sklo – kov – sklo. To znamená, že se můžete těšit na elegantní a luxusní smartphony.

Co se týče displeje, iPhone 14 a iPhone 14 Plus se odlišují velikostí. Standardní model iPhone 14 nabízí 6,1" displej, zatímco iPhone 14 Plus se pyšní rozměrnějším 6,7" displejem. Tyto displeje nabízejí vysokou kvalitu obrazu, plynulost a maximální jas až 1200 nitů. To znamená, že nebudete mít problém s ovládáním a čtením na přímém slunci. Displeje obou modelů zachovávají výřez pro selfie kamerku a senzory Face ID a jsou chráněny vysoce odolným sklem Ceramic Shield.

Pokud jde o velikost a rozměry, iPhone 14 a iPhone 14 Plus se liší. S rozměry 71,5 x 146,7 x 7,8 mm a váhou 172 gramů je iPhone 14 o něco větší než předchozí model mini, ale stále kompaktní. Na druhou stranu, iPhone 14 Plus je robustnější s rozměry 78,1 x 160,8 x 7,8 mm a hmotností 203 gramů. Oba modely jsou odolné proti vodě a prachu díky certifikaci IP68. A pokud jde o barvy, můžete si vybrat z pěti různých barev: černé, fialové, bílé, červené a modré.

Jestliže jde o výkon, standardní modely iPhone 14 a iPhone 14 Plus jsou vybaveny loňským procesorem A15 Bionic, který poskytuje vynikající výpočetní a grafický výkon. Na druhou stranu, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max mají ještě výkonnější procesor A16 Bionic, který ještě zlepšuje výkon telefonů. S integrovaným 5G modemem můžete využívat nejmodernější datové přenosy.

Při focení a natáčení videa budete s novými iPhony nadšeni. Oba modely mají vylepšený fotoaparát s vysokým rozlišením a pokročilými funkcemi. Získáte skvělé snímky i při špatných světelných podmínkách a můžete experimentovat s různými fotografickými režimy a efekty. iPhone 14 Plus se navíc může pochlubit pokročilým systémem duálních kamer, který vám umožní fotografovat záběry s vynikajícím rozostřením pozadí.

S novými iPhony 14 a iPhone 14 Plus přicházejí i nové verze operačního systému iOS. Tyto telefony budou spouštět nejnovější verzi iOS s řadou vylepšení a nových funkcí. Můžete se těšit na plynulé uživatelské rozhraní, rychlou odezvu a mnoho dalšího.

Nezbývá než shrnout, že nové iPhony 14 a iPhone 14 Plus nabízejí skvělý design, vysoký výkon, vylepšenou kameru a řadu dalších funkcí, které oceníte. Ať už jste fanouškem Apple nebo hledáte kvalitní smartphone, nové iPhony 14 by mohly být tou správnou volbou pro vás.

Publikováno: 19. 05. 2023

Kategorie: Zajímavosti a trendy

Autor: Kvido Nechval