Jak vybrat regály do prodejny či skladu? Poptejte je u profesionálů

K základnímu vybavení každé prodejny či skladu patří regály. Výběr byste neměli podcenit, protože se významnou měrou podílí na celkové kapacitě provozovny. Nevhodně zvolené regálové systémy jsou velkou chybou skladové logistiky. Kromě toho, že nepojmou potřebný objem zboží, vás navíc mohou potrápit i z hlediska nízké odolnosti a krátké životnosti. Chcete-li mít jistotu, že vyberete správně, řiďte se následujícími tipy.

Regály pro prodejnu

Sortiment prodejních regálů neboli regálů do obchodu čítá tři základní typy: gondolové, rámové a přístěnné regály. Gondolové regály jsou oboustranné a obvykle nachází využití uprostřed prostoru. Rámové regály jsou ideální pro prodejny s rozmanitou nabídkou zboží (např. supermarkety). Přístěnné regály se zachytávají ke zdi a mají univerzální charakter – uplatní se v takřka všech prodejnách. Podle čeho byste se měli při výběru prodejních regálů řídit? Především podle zboží, které se do něj chystáte umístit. Berte ohled na materiál a zvolte regál s dostatečnou nosností: systém určený pro stavební materiály musí vydržet mnohem více než regál na oblečení. Záleží také na tom, zda potřebujete místo pro zavěšení, nebo využijete pouze policový prodej. A samozřejmě i na tom, jak často budete zboží měnit.

Regály pro sklad

V případě regálů primárně určených do skladu rozhoduje především nosnost. Zatímco lehké skladové regály vhodné pro „mezisklad“ unesou cca 250 kg, paletové regály již bez problémů zvládnou mnohonásobně větší zatížení. Proto si předem dobře spočítejte množství a celkovou hmotnost skladovaného zboží a nechte si postavit regálový systém na míru. Nezapomeňte také na fakt, že v případě vyšších regálů budete potřebovat VZV.

Vyžadujte kompletní servis

Kvalitní regálové systémy pro prodejny i sklady nabízí česká firma L.L. Trade s.r.o. Bližší informace o komplexních službách najdete na l-ltrade.cz.