Posilovna ve firmě? Fitko je unikátní motivací pro zaměstnance!

Posilovna ve firmě? Fitko je unikátní motivací pro zaměstnance!

Spokojení a motivovaní zaměstnanci jsou motorem každé firmy. K tomu, aby do práce chodili s úsměvem na rtech z většiny přispívá výše platu – poměrně velkou část pomyslného koláče spokojenosti však tvoří také nejrůznější benefity. K trendům posledních let patří vstup do firemního fitness centra. Ještě vlastní fitko nemáte? V článku se dozvíte, proč byste s jeho realizací neměli váhat – a také tip na dodavatele profi posilovacích strojů, protože není nad vybavení do posilovny na klíč!

Proč se investice do firemního fitness centra vyplatí?

Přítomnost posilovny je jako nepřetržitý teambuilding. V prostorách fitka se zaměstanci potkávají a během cvičení mnohdy spolupracují. Na cvičení se těší a příjemné pocity prostupují celou pracovní dobou. Ráno se do práce vydají s nadšením, protože vědí, že je – kromě každodenní pracovní rutiny – čeká také něco příjemného. Posilování je samo o sobě skvělým způsobem, jak posílit celkovou imunitu zaměstnanců a výrazně snížit nemocnost. O tom, že nadměrná fyzická aktivita (řeč je o tzv. střední intenzitě cvičení) skutečně prospívá obranyschopnosti, svědčí množství studií. Suma sumárum, zaměstnanci, kteří pravidelně navštěvují firemní fitko, jsou motivovaní a fyzicky odolnější než ti, kteří pro svou kondici neudělají vůbec nic.

Jak vybavení firemní posilovny vypadá?

Zaměstnanci by měli dostat možnost si procvičit celé tělo. Tradiční český výrobce Grün Sport proto doporučuje profi posilovací stroje z řady Compact, které ostatně patří k nejpoptávanějším. Dobrou volbou je také vybavení luxusní řady Deluxe. Chybět by tedy neměla univerzální posilovací lavice, posilovací stroj na břicho, horní a spodní kladka, šikmá lavice, posilovací věž a kardio stroje pro spalování tuku. Konstrukce strojů značky Grün Sport je vhodná pro úplně začátečníky i zkušenější borce, kteří si s posilováním tykají již delší dobu. Optimální velikost firemního fitka je do cca 100 m², což je plocha, na které si současně pohodlně zacvičí zhruba 20 až 30 lidí. Více se dozvíte přímo na stránkách www.grunsport.cz – webu českého dodavatele, který si zakládá na individuálním poradenství a vstřícném přístupu. S výběrem strojů i s celkovým zařízením fitka vám ochotně poradí kvalifikovaný prodejce.

Publikováno: 20. 12. 2020

Kategorie: Motivace

Autor: administrator