Tištěné kalendáře mají své výhody. Zejména ty reklamní

Tištěné kalendáře mají své výhody. Zejména ty reklamní

Digitalizuji, digitalizuješ, digitalizuje. I tak by šla parafrázovat definice dnešní doby. Firmy se snaží minimalizovat spotřebu papíru, a ty nejvíce „eko“ již provozují bezpírové kanceláře. Nabízí se proto otázka, jestli je zde ještě místo pro něco tak nahraditelného jako tištěný kalendář. Máme přece mobilní telefony a v nich sofistikované aplikace, tak proč se upínat na fyzickou formu? Důvodů je překvapivě víc než dost. Vsadíme se, že přesvědčí i vás.

Okamžité vizuální připomínání

Nezdráhejte se používat aplikace, jako třeba oblíbený Google Calendar, ale i tak si na zeď u pracovního stolu pověste klasický papírový kalendář. Vždy, když se ponoříte do práce, vám okamžitě připomene důležité úkoly – aniž byste museli odemykat telefon a nahlížet do appky. Stačí otočit hlavou, a ihned budete vědět, co vás ještě čeká.

Události připomíná mnohem lépe

Čím vícekrát něco vidíme, tím lépe si to zapamatujeme. Papírový kalendář je v tomto směru bezkonkurenční. Během dne na něj kouknete nespočetkrát, čímž se minimalizuje riziko, že něco prošvihnete.

Všechny informace pohromadě

O papíru se říká, že snese všechno. Do kalendáře si můžete dělat jakékoliv poznámky, a třeba i menší malůvky, aniž byste museli přepínat mezi různými aplikacemi.

Větší míra soukromí

Pokud máte kancelář sami pro sebe, budete papírový kalendář vaším důvěrníkem. Nikdo kromě vás nebude vědět, co stojí v poznámkách. V případě sdílených kalendářů nic takového možné není. A to není zdaleka vše: když vás zradí internetové připojení, papírového kalendáře se to nijak nedotkne.

Skvělá reklama

Reklamní kalendáře patří mezi nejefektivnější marketingové nástroje. Výroba kalendáře s vlastním logem není drahá a vynaložené náklady se obvykle vrátí v podobě prohloubení vztahů se zákazníky. Tisk kalendářů na zakázku, a to v nástěnném i stolním provedení, nabízí například česká společnost Helma 365, která patří k předním tuzemským výrobcům s dlouholetou tradicí.

Publikováno: 15. 11. 2021

Kategorie: Marketing

Autor: administrator