Zajímavosti a trendy

Rychlý úklid na pracovišti zajistí centrální vysavače

Čistotu na pracovišti občas není jednoduché udržet, obzvlášť ve výrobních halách a průmyslových provozech. S rychlým úklidem pomůže centrální vysavač.

Prach jako zdroj problémů

Bez ohledu na zaměření jsou nezbytnou součástí provozů nečistoty a prach. Kdybychom si jich nevšímali a neuklízeli je, brzy by nešlo ani pracovat, musí se proto rychle likvidovat.

Efektivní a jednoduchý způsob, jak dostat prach z pracovního prostoru, je jeho odsátí. Doma nám stačí běžný vysavač, ve výrobnách je potřeba větší výkon. Centrální vysavače zvládnou bezprašně a efektivně uklidit pracovní prostory, dopravní cesty i výrobní haly. V mnoha oblastech průmyslu je navíc usazený prach nebezpečný, protože představuje riziko vzniku prostředí vhodné pro výbuch. Explozní prach je v potravinářském průmyslu každý organický prach, riziko výbuchu se ale týká i dřevního a papírenského prachu. Centrální vysávání se využívá i v teplárnách a elektrárnách pro úklid nánosů uhelného prachu, který také může zvyšovat riziko výbuchu. Filtrační zařízení pro explozivní prach je mimo jiné vybaveno i zpětnými klapkami. Ty v případě výbuchu zamezí šíření zpětné vlny do sacího potrubí a zajistí tak bezpečnost.

Připojte se

Princip fungování centrálního vysavače je jednoduchý. K filtrační jednotce je připojen centrální potrubní rozvod, který je po celé délce vybaven připojovacími místy. Jejich rozmístění je v pravidelných vzdálenostech a ke každému z nich je možné připojit vysávací hadici. Pracovník provádějící úklid tak nemusí všude nosit vysavač a starat se o zapojení kabelu do zásuvky, pouze se hadicí připojí k některému z připojovacích míst a může vysávat. Délka rozvodů je až několik stovek metrů, záleží na potřebách a prostoru jednotlivých provozoven. Centrální vysavač může být kombinován s dalším typem odsávání a filtrací vzduchu přímo ve výrobě s ohledem na požadavky provozu. Průmyslová vzduchotechnika může usnadnit udržení čistého prostředí také v obchodních centrech a kancelářských budovách.

Čisté pracoviště není jen estetickou záležitostí, často je pečlivý úklid nutný k zajištění bezpečného prostředí pro zaměstnance a ochranu jejich zdraví.

Tablet pro práci i zábavu

Nový Apple iPad Pro 2021 poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Efektivní řízení podnikání

Tip na spolehlivý ERP software Money S4 pro efektivní řízení podnikání.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM software eWay-CRM vám usnadní komunikaci se zákazníky. Stahujte CRM zdarma pro Windows, Android i iOS.