Proč začít používat papírový diář?

Proč začít používat papírový diář?

Chcete si lépe rozvrhnout váš čas? Pomocí papírových diářů si vyčleníte dostatek času na rodinu, práci, ale také na oblíbené aktivity. Na rozdíl od elektronického diáře má papírový diář celou řadu dalších výhod, které vám prozradíme v následujících řádcích.

Proč je papírový diář lepší než elektronický?

Nejenže si ručně psaný text snáze zapamatujete, ale především úkoly zapsané do plánovacího diáře nelze tak snadno vymazat či ignorovat. Procvičujete svou mysl – zatímco psaní na telefonu zvládnete levou zadní za pár sekund, ovšem vymýšlením stručných poznámek do týdenního diáře podpoříte vlastní intelekt. Efektivně si rozvrhnete dané úkoly a jejich důležitost, navíc ulevíte své mysli od starostí, když všechny povinnosti poctivě sepíšete na papír. V případě elektronického diáře snadno překliknete na sociální sítě nebo další aplikace, které by vás mohly vyrušit od práce, u papírového nikoliv.

Výhody papírových diářů

  • Důležité události již nemusíte nosit v hlavě, ale stačí je pouze zapsat do denního diáře. Narozeniny, svátek, výročí nebo třeba termín schůzky, tak budete mít uložené v diáři a jen tak na ně nezapomenete.
  • Není žádným tajemstvím, že psaní rukou propojuje centra v mozku, tudíž si zapsané úkoly snáze zapamatujete.
  • Mnohem lépe zorganizujete svůj čas vyhrazený na práci a volnočasové aktivity.
  • Značně vám usnadní plánování.

Notýsky a bloky mají své kouzlo

Ručně psaný text do diáře je mnohem kreativnější než psaní na klávesnici. Můžete si vyhrát s úpravou stránky, jako například zvýrazňování důležitých úkolů, podtrhávání nebo oblíbené odškrtávání. Zaškrtávání splněných úkolů je pro mnohé uživatele takovou třešničkou na dortu na závěr dne. Na trhu naleznete nespočet papírových diářů, které disponují různými vymoženostmi – motivační diáře obohacené motivačními citáty, praktické diáře na dlouhodobé plánování, ale i na zhodnocení předchozího období.

Chcete diář na míru? Obraťte se na Helmu

Výroba diářů na míru pod taktovkou renomované značky Helma365 je dobro volbou pro každého, kdo požaduje prvotřídní design i funkčnost. A také všechny oblíbené formáty včetně diáře A5 a diáře A6.

Publikováno: 10. 01. 2022

Kategorie: Motivace

Autor: administrator