Proč použít raději zemní vruty než betonové patky?

Proč použít raději zemní vruty než betonové patky?

Potřebujete položit základy pro stavbu terasy, pergoly nebo zahradního domku? V tom případě, zapomeňte na náročné betonování, máme pro vás daleko výhodnější alternativu. Zemní vruty představují inovaci ve stavebnictví a není se čemu divit. Přinášejí s sebou celou řadu výhod, které při stavbě, ale také i v případě demontáže zaručeně oceníte. V následujících řádcích jsme pro vás sepsali hned několik důvodů, proč použít raději zemní vruty než betonové patky.

Co jsou zemní vruty?

Nejdříve vám vysvětlíme, co vlastně jsou zemní vruty, abyste byli v obraze. Zemní vruty se vyrábějí z oceli, která je následně žárově pozinkována. Zinek se na ocel přidává kvůli tomu, abychom předcházeli vzniku koroze. Tip: Zahradné domčeky a chatky hľadajte na drevo-domy.eu.

Instalace zemních vrutů

Na rozdíl od pracného betonování, je manipulace a instalace zemních vrutů naprosto jednoduchá. Vruty jednoduše zavrtáte do země, k tomu vám postačí pouze roxor nebo kovová tyč, které vytvoří dostatečnou páku, aby se vrut zavrtal. Také případná demontáž je o poznání snadnější – vruty jen vytáhnete ze země a přemístíte na místo, kde chcete stavbu přemístit. Samotný proces betonování je fyzický náročný, nemluvě o pozastavení práce na stavbě, kvůli tuhnutí betonu. Beton může tvrdnout i několik dní, v horším případě i týden, na rozdíl zemní vruty stačí zavrtat do země a pokračovat v práci.

Technologie, která šetří životní prostředí

Sousedé ze Slovenska uvádí, že kvalitní zemní vruty mohou vydržet i přes padesát let neporušené. Pokud se rozhodnete k demontáži stavby, vruty jednoduše přemístíte nebo vyhodíte. Navíc neobsahují žádné chemické látky, tudíž znečištění životního prostředí v žádném případě nehrozí.

Publikováno: 26. 02. 2022

Kategorie: Zajímavosti a trendy

Autor: administrator