Zajímavosti a trendy

Používejte kvalitní kalibry, ušetří vám čas a sníží spotřebu materiálu

Cílem každé výrobní firmy by měla být co nejefektivnější výroba. Průběžné zvyšování efektivity jednotlivých procesů vede k výrazným finančním i časovým úsporám. K nástrojům, které takové zlepšení umožňují, patří kalibry. Porovnávací měřidla pro kontrolu vnějších a vnitřních rozměrů a tvarů snižují čas potřebný k opravám a šetří peníze, o něž firma přichází kvůli vysokému objemu zmetků. Jejich používání je snadné a uplatňují se v sériové i zakázkové výrobě.

Pověřte zaměstnance výstupní kontrolou

Mnozí provozovatelé kovozpracovatelských závodů se, ve snaze ušetřit výdaje, vyhýbají výstupní kontrole výrobků. Funkci přitom zastane jediný pracovník, který může včas odhalit nedostatky a zajistit zastavení stroje, výměnu opotřebovaných obráběcích nožů či jiné korekce vedoucí k nápravě.

Jediný zaměstnanec zajistí prevenci znehodnocení celé sady výrobků, která by musela být vyřazena a zbytečně firmu stála nezanedbatelné prostředky.

Kontrola výrobků pomocí kalibrů je snadná a rychlá. Princip spočívá ve využívání dvou stran: zmetkové a dobré. Je-li výrobek opracován správně, bez problémů se vejde do zhotoveného tvaru (otvor, závit apod.). Bez ohledu na to, zda pověřený zaměstnanec používá válečkový kalibr, závitový kalibr nebo třmenový kalibr, je kontrola velikosti velmi jednoduchá. Dotyčný nemusí vykonávat žádný namáhavý pohyb. Kontrolu může provádět namátkově i pro každý výrobek zvlášť.

Kalibry od českého specialisty

Široký sortiment kontrolních kalibrů a měrek najdete v nabídce tuzemské společnosti Michovský tools. Disponuje rozsáhlým skladem a všechny kalibry běžných typů a velikostí má k okamžitému odběru. V případě potřeby pro vás vyrobí kalibr na míru dle zadaných rozměrů.

Všechny typy kalibrů jsou zhotoveny z vysoce kvalitního materiálu a podléhají úpravě pro vyšší odolnost vůči vlhkosti a vodě. Pro bližší informace navštivte kalibry.cz.

Zálohové faktury jednoduše

Tip na praktický návod, jak na účtování zálohové faktury i s výpočtem DPH.

Telefon pro práci i zábavu

Nový Apple iPhone 13 Pro Max poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM řešení eWay-CRM vám usnadní řízení projektů i komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.