Nepojištěni do zahraničí raději vůbec nevyjíždějte!

Výhodou současné doby je mimo jiné to, že můžeme cestovat prakticky, co nám čas a finanční prostředky dovolí. Při cestách ovšem nezapomínejte na jednu důležitou věc, a tou je cestovní pojištění! Nepojištěného turistu taková dovolená, pokud neprobíhá tak, jak by měla, může i zruinovat. Ošetření banálního zranění a s ním spojená hospitalizace v nemocnici totiž v zahraničí (především v zemích mimo Evropskou unii) mnohdy vyjde pěkně draho, nemluvě o zranění vážnějším. Cestovní pojištění proto v žádném případě nepodceňujte. Raději než bez cestovního pojištění se na cesty nevydávejte vůbec.

Cestovní pojištění online

Co se cestovního pojištění obecně týká, prakticky není o čem diskutovat. V první řadě je levné, mnohdy vás nevyjde na více než deset korun na den. A navíc si ho můžete sjednat online! V klidu, bez front a v pohodlí domova. A klidně pár hodin před odjezdem. Pokud tedy zapomenete, což byste neměli, nabízí se vám možnost uzavřít si cestovní pojištění online na letišti. Třeba krátce před odletem. Stačí připojení na internet a platební karta.

Jak vybrat pojišťovnu?

Možnost pojištění do zahraničí online má ve svém portfoliu řada pojišťoven, v hledáčku vašeho zájmu by ale měla být ta, jež nabízí tzv. léčebné výlohy limity bez limitu. Vy totiž nikdy nemůžete vědět, na jakou částku se vaše výlohy vyšplhají. Můžete se tak ocitnout pod limitem, ale i nad ním a budete-li mít uzavřenou pojistku na nízkou částku, ve výsledku to mnohdy bývá stejné, jako kdybyste cestovali nepojištění.

S klidným svědomím na cesty

Jednou z pojišťoven s bezlimitním krytím léčebných výloh je slovenská akciová společnost Union pojišťovna, jež zároveň nabízí i výhodné pojistky do zahraničí online. Ať již se jedná o pojištění pro jednotlivce, či pro firmy, jeho sjednání zvládne naprosto každý. Otevřete patřičné stránky, vyplníte jednoduchý formulář, do něhož zadáte pojistnou dobu, počet pojišťovaných osob a dětí, zemi pobytu a detaily pojistného krytí. Téměř okamžitě se dozvíte, na kolik vás pojistka vyjde. Pokud danou částku obratem uhradíte, můžete se s klidným svědomím vydat na cesty. Jednoduché, že?

Publikováno: 02. 10. 2018

Kategorie: Finance

Autor: administrator