Mast na ekzém bez kortikoidů, která pomůže proti vzniku dalších kožních potíží

Mast na ekzém bez kortikoidů, která pomůže proti vzniku dalších kožních potíží

Jakýkoli ekzém je nepříjemný a na těle či dokonce na obličeji nás dokáže pořádně potrápit. Bohužel jich existuje velká spousta. Od numulárního, dyshidrotického, chronického, kontaktního, až po atopický a mnoho jiných. Abyste zahájili úspěšnou léčbu, vždy je důležité zjistit příčinu vzniku. Mnoho ekzémů je vrozených, ale něco je zapříčinilo. Zjistěte přesně co, a této látce či předmětu se vyhýbejte takzvaně obloukem. Někdy se jedná o předměty, jako je bižuterie, zipy v oblečení a jiné kovy, či pyly, zvířecí srst, špatně zvolené kosmetické přípravky, čistící prostředky, květiny, ale i potraviny – bílá mouka, luštěniny, houby, kyselé okurky a mnoho jiných. Jaké masti nám mohou pomoci?

Zinková mast

Zinková mast je ideální v případě atopického, ale i dyshidrotického ekzému nebo u toho, u kterého se tvoří puchýře naplněné čirou tekutinou. Zinková mast je mírně vysuší a pomůže udržet její celistvost. Dokonale se vstřebává, nedráždí citlivou kůži a nevyvolává alergické reakce. Použít ji můžete i u dětí.

Bariérový krém

Bariérový krém se vyznačuje svou dlouhodobou ochranou. Poskytuje totiž ochranný mikrofilm, který poskytuje bariéru mezi kůží a alergenem. Krém lze využít jako prevenci nebo při suché formě ekzému, různých dermatitid nebo opruzenin. U každého je vlastnost stejná, a to je ochranná bariéra. Také posílí oslabenou pokožku po léčbě kortikoidů, které jsou především u atopického ekzému velmi časté. Je netoxický, neobsahuje lanolin, ani jiné alergeny. Je vhodný i pro malé děti. Působí až šest hodin, dokonale se vstřebává a tudíž nezanechává mastné skvrny, není parfémovaný a nemá vtíravou vůni. Často se mu také přezdívá tekuté rukavice. Jednoduše řečeno, o ekzematickou, ale i zdravou pokožku je třeba řádně pečovat.

Publikováno: 04. 07. 2022

Kategorie: Zajímavosti a trendy

Autor: administrator