Kartonové krabice jsou zajímavější, než jste si mysleli

Kartonové krabice jsou zajímavější, než jste si mysleli

Kartonové obaly jsou v současnosti nejekologičtějším ochranným řešením na trhu. Karton je biologicky odbouratelný, netoxický, recyklovaný, recyklovatelný a lze jej nařezat na správný tvar a velikost zásilky, takže při přepravě zabírá méně místa, čímž se šetří emise uhlíku.

Velká Británie patří mezi země s nejvyšší mírou recyklace obalů na světě. Podle nejnovějších údajů, které má k dispozici ministerstvo DEFRA, bylo v roce 2017 recyklováno nebo využito 70 % britského obalového odpadu, včetně 4,7 milionu tun papíru a lepenky.

Při výběru správného kartonu je třeba zvážit několik věcí. Kromě výběru nejvhodnější velikosti pro vaše obaly je třeba myslet také na tloušťku. Krabice jsou k dispozici s jednoduchou nebo dvojitou stěnou. Krabice s dvojitou stěnou (tzn. krabice pětivrstvé) dodávají vašim výrobkům další ochrannou vrstvu, je pravděpodobnější, že se budou stohovat, aniž by se rozdrtily, a jsou vhodnější pro křehké, těžké nebo cenné zásilky. Neváží o mnoho více než jednostěnné krabice, takže pravděpodobně nezvýší náklady na poštovné.

První kartonovou krabici na cereálie použili bratři Kelloggové na počátku 20. století, ale původně byly cereálie v krabici volně ložené a zvenku byly obaleny voskovým sáčkem s tepelnou pečetí. Tyto krabice jsou dnes sběratelským artiklem a mohou se prodávat za tisíce liber.

Pokud se chcete o kartonových krabicích dozvědět ještě více, navštivte eshop specializovaný na obalové materiály krabice - nebo až budeme moci opět cestovat, můžete navštívit Muzeum lepenky a tisku ve Valreas ve Francii (ano, skutečně existuje!).

Publikováno: 28. 01. 2022

Kategorie: Zajímavosti a trendy

Autor: administrator