K čemu slouží 3D optické měřící přístroje?

3D optické měřící přistroje nachází využití při rozměrové kontrole výrobků. Největším a zároveň nejvýznamnějším výrobcem na světě je americká společnost MICRO-VU, která nástroje vybavuje CCD kamerou pro snímání měřených součástí. Odměření probíhá na nasnímaném obrazu. Přístroje umí také vyhodnotit odchylky od nominálních hodnot a v kombinaci s kvalitním osvětlovačem si poradí i s lesklými povrchy a černými i bílými plasty.

Kdo měřící přístroje prodává u nás?

Špičkové 3D měřící přístroje nabízí společnost DEOM, která amerického výrobce zastupuje již od roku 2007. Jedná se výhradní zastoupení pro Českou republiku, Slovenské a Polsko. MICRO-VU má ve svém výrobním programu široké spektrum multisenzorových měřících přístrojů a díky víc než 60 letům zkušeností v oboru optického měření může garantovat špičkové vlastnosti. Měřící přístroje nejsou levné, ale s ohledem na maximální efektivitu měření se investice vyplatí. Důležité je vybrat si správný systém, což český prodejce umožňuje v předváděcím středisku. Technici vám ochotně odprezentují přístroje, o které máte zájem, a to na vámi přinesených dílech. Případně se dostaví až k vám do firmy a provedou ukázkové měření zde. Nedílnou součástí nabídky českého dodavatele jsou i 3D skenery korejské značky SOLUTIONIX. Tato zařízení se využívají při porovnávání vytvořeného modelu se skenovaným objektem a jsou vhodné pro kontrolu i reverse engineering.

Víc než jen prodejce

Společnost DEOM není pouhým prodejcem prvotřídní techniky. Nabízí široké spektrum služeb včetně kvalifikovaného poradenství, zajištění externího financování, instalace, tvorbu měřicích programů a počátečního zaškolení. Ať už máte zájem o měřící techniku nebo 3D skener, budete mít za sebou profesionály, kteří se v případě potřeby postarají o diagnostiku a opravu. Podrobnosti najdete na www.deom.cz.

Publikováno: 03. 12. 2017

Kategorie: Zajímavosti a trendy

Autor: administrator

Tagy: 3D měřící přístroje | 3D skenery