Podnikání

I vaše firma může přispět k ochraně životního prostředí. Používejte BIO nádobí z cukrové třtiny

Cílem každého správného podnikatele je vydělat peníze. Ovšem rozhodně ne „za každou cenu“. Existují určité hranice, přes které by se překračovat nemělo. Protože nač by bylo bohatství ve světě zamořeném odpadem? Jistě, mohli byste si koupit letenku na Mars, ale opravdu po tom toužíte? Přijměte proto zodpovědnost do svých rukou a snažte se alespoň trochu přispět k ochraně životního prostředí. Začít můžete například tím, že přestanete používat klasické plastové nádobí. Vyměňte ho za bio alternativu, planetě se uleví.

Plasty jsou celosvětový problém. Dokonce mnohem větší, než se doposud předpokládalo. K ekologické katastrofě se neschyluje, už dávno je v plném proudu. A je jen na nás, zda se k situaci postavíme čelem a budeme se snažit zmírnit následky bezohledného plýtvání a nadprodukce.

Pravděpodobně to nevnímáte, Evropy se (zatím) zamoření odpadem netýká. Máme zde čisto, na každém kroku je kontejner na tříděný odpad… Ale napadlo vás někdy, že se musí někde skladovat? Spotřeba materiálu prudce stoupá a skládky nejsou nafukovací. A nejde přitom pouze o PET lahve s dobou rozložení cca 100 let – mnohé odpady zde budou podstatně déle. Například jednorázové dětské plenky více než dvojnásobnou dobu.

Již mnoho let se plasty hromadí v oceánech a každým rokem k nim přibude 8 milionů tun. Přitom by stačilo, kdyby se více využívaly rozložitelné materiály. Vždyť potravinářské bio nádobí a příbory (podívat se můžete na: https://www.jarico.cz/potravinarske-a-gastro-obaly-bio-nadobi-a-pribory-katskup95_271.php) slouží stejně dobře jako ty plastové. Jsou pevné, odolné a chuťově neutrální. A navíc cenově dostupné.

Pokud vás sortiment zaujal a chcete se přičinit ke zlepšení kritické situace s plastovými odpady, obraťte se na českého dodavatele JARICO s.r.o. Na trhu je přes čtvrt století a nabízí velmi kvalitní sortiment ekologicky šetrných obalových materiálů. Prohlédněte si je na https://www.jarico.cz/bio-nadobi-a-pribory-kelimky-na-napoje-z-bio-plastu-katskup9515_273.php a udělejte si obrázek sami. Stojí za to.

Tablet pro práci i zábavu

Nový Apple iPad Pro 2021 poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Efektivní řízení podnikání

Tip na spolehlivý ERP software Money S4 pro efektivní řízení podnikání.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM software eWay-CRM vám usnadní komunikaci se zákazníky. Stahujte CRM zdarma pro Windows, Android i iOS.