Co dělat, když ztratíme klíče od auta?

Co dělat, když ztratíme klíče od auta?

Vejdou se nám do dlaně, staráme se o ně jako oko v hlavě, ale přesto jsou situace, kdy se nám povede poškodit nebo ztratit. Co dělat, když zůstaneme bez funkčních klíčů od auta?

Bez klíčů auto nepojede

Komu se to ještě nestalo, ten většinou nechápe, jak je možné klíče ztratit, přitom stačí jen malá náhoda nebo chvilka nepozornosti. Často klíče, hodí do kanálu nebo do řeky malé děti, které necháme chviličku bez dozoru a malý předmět je samozřejmě zaujme. Zapadnutí klíčů do kanálu. Ostatně patří k těm běžným ztrátám, stejně jako to, že je někde zapomeneme nebo odložíme. Výjimkou není ani jejich zničení, když jsou rozbité tak, že už se nedají použít. Ať už klíče od auta ztratíme nebo poškodíme, výsledek je stejný. Máme auto, nemáme klíče. Pokud doma máme náhradní klíč od auta, máme napůl vyhráno, stačí ho jen dostat k autu a můžeme odjet bez jakýchkoliv dalších problémů. Když ale náhradní klíč nemáme, musíme sehnat klíč nový a zajistit, abychom vůz mohli dále používat. S tím naštěstí umí pomoci specializované firmy, je však potřeba počítat s tím, že to bude něco stát.

Mnoho skrytých funkcí

Klíče od auta už totiž většinou totiž nejsou jen samotné klíče, jak tomu bývalo dříve. V jejich plastové krytce se ukrývá mnoho dalších funkcí, například čip s kódem pro imobilizér nebo dálkové ovládání centrálního zamykání auta. Bez klíčů se do auta nedostaneme, pokud nechceme rozbít okénka. Musí se tak zařídit odtah, otevření auta, demontáž zámku, zjištění kódů k imobilizéru i dalším požadavkům řídící jednotky a také mnoho dalších úkonů. To vše samozřejmě celkovou cenu zvyšuje. Ideální je této situaci předcházet a zajistit si vždy náhradní klíče. Pokud máme od vozu pouze jediný klíč a ten ztratíme, čekají nás popsané problémy a samozřejmě výdaje. Při ztrátě nebo poškození klíčů od auta je důležité zachovat chladnou hlavu, nepanikařit a kontaktovat specializovanou firmu. Ta se již s naším vozem i bez klíčů poradí.

Publikováno: 19. 06. 2022

Kategorie: Zajímavosti a trendy

Autor: administrator