Krátkodobá nebankovní půjčka ano, ale jedině zodpovědně!

Pokud jste se dostali do situace, kdy vám na účtu zbyla menší částka, než jakou právě potřebujete, možná vás napadlo, že potřebné finanční prostředky získáte formou krátkodobé půjčky. Ještě než tak učiníte, přečtěte si následující doporučení. Nezapomeňte, že ačkoliv jde o méně peněz než v případě běžného úvěru, je to půjčka jako každá jiná. V případě porušení smluvních podmínek a neuhrazení splatné částky ve stanovením termínu se můžete dostat do nepříjemných problémů.

Jen když ji opravdu potřebujete

Zásadní otázka zní – skutečně je půjčka nezbytná? Máte-li možnost získat peníze jiným způsobem (např. bezplatnou půjčkou od příbuzných), udělejte to. Krátkodobé půjčky patří k těm dražším a RPSN se pohybuje v tisících až desítkách tisíc procent. Proto byste měli k takovému řešení přistoupit pouze v momentě, kdy nemáte na výběr.

Budete mít peníze na úhradu splátky?

Krátkodobé nebankovní úvěry jsou koncipovány tak, aby pomáhaly lidem s nečekanými problémy. Jsou vhodné pro překlenutí několika dní do výplaty, když rozpočet nabourají výdaje, se kterými jste původně nepočítali. Dobře si však spočítejte, zda budete mít dostatek finančních prostředků na úhradu splátky. Datum splatnosti si sice můžete za poplatek prodloužit, ale přesto byste měli mít jistotu, že vám příjem umožní bezproblémové umoření dluhu, aniž byste museli žádat o další půjčku u jiné společnosti.

Prověřte si poskytovatele úvěru

Ačkoliv jde současná legislativa vstříc spotřebitelům a většina podvodných firem z nebankovního trhu zmizela, mějte se na pozoru a důkladně si poskytovatele prolustrujte. A než o půjčku zažádáte, důvěrně se seznamte se smluvními podmínkami – pročtěte si všechny body a nejasnosti proberte s někým, kdo problematice rozumí. U solidní nebankovní společnosti byste však na takový problém narazit neměli – smluvní podmínky bývají sestaveny tak, aby jim zájemci o půjčku rozuměli.

Publikováno: 25. 02. 2018

Kategorie: Finance

Autor: administrator

Tagy: krátkodobé půjčky | nebankovní úvěry