Jak zaujmout životopisem na první pohled?

Životopis je většinou prvním kontaktem mezi firmou a potenciálním zaměstnancem, takže pokud chce uchazeč práci získat, měl by zabodovat právě jím. Mohlo by se zdát, že zaujmout je čím dál těžší – vždyť internet je plný návodů na zaručeně nejlepší životopis, beztak si i ostatní uchazeči nějaký přečetli. Opak je ale pravdou. Personalisté se setkávají se stále stejnými chybami. Nedělejte je a odlište se tím od ostatních. Zajímá vás, jak napsat životopis, který zaujme? Recept je jednoduchý. Musíte zajistit, aby už na první pohled vypadal jinak, nebyl tuctový. Nejlépe se vám to podaří, pokud jej uděláte graficky líbivý. Jestliže se nepohybujete v oblasti grafiky a designu, je zbytečné vymýšlet něco složitého. Dejte si ale pozor na zvolený font, barvy, zarovnání textu, typografická pravidla apod.

Hlavně si nevymýšlejte

Potom, co personalista během vteřiny uvidí formát životopisu, začne studovat jeho obsah. Jestliže musí projít desítky uchazečů, určitě nebude číst dopodrobna každou informaci. Nepište proto životopis zbytečně dlouhý, maximum jsou dvě strany A4. Uvádějte pouze zkušenosti a úspěchy relevantní k dané pozici, a především nikdy nelžete. Dříve nebo později by se na to přišlo. Nejdůležitější informace můžete tučně vyznačit. Životopis by také měl mít nějakou celkovou strukturu. Bývá zvykem, že se nejdříve píšou osobní údaje, pak vzdělání, následně pracovní zkušenosti a poté zbytek. Nejste-li si jistí, prohlédněte si vzory životopisů zdarma na webu VímVíc.cz a inspirujte se.

Zjistěte si něco o firmě, kde se ucházíte o práci

Když už zavítáte na VímVíc.cz, možná by bylo dobré prozkoumat i jiné materiály a informace, jež jsou tam k dispozici. Jedná se totiž o kariérní portál plný zajímavých dat. Najdete zde firemní profily, recenze a hodnocení firem, což vám může pomoci v rozhodování, o jaké zaměstnání se ucházet. Uvidíte tady přímo pracovní inzeráty a také spoustu kariérních a HR tipů. Opomenout nesmíme ani zajímavé kurzy, díky nimž můžete získat nové znalosti a zvýšit svoji cenu na trhu práce. Jedno je jisté. Chcete-li zaměstnání opravdu získat, udělejte něco navíc, překvapte personalistu dokonalým životopisem!

Publikováno: 03. 11. 2017

Kategorie: Práce

Autor: administrator

Tagy: jak napsat životopis | vzory životopisů