Podnikání

Přeměna společností aneb když je třeba zakročit

Nefunguje vaše firma tak, jak byste si představovali? Než hodíte flintu do žita, možná by stálo za to obrátit se na odborníky a některé věci trochu pozměnit. Firmu můžete restrukturalizovat, spojit s nějakou jinou či rozdělit na dvě.

Jakákoliv přeměna společností je náročná nejen z praktického, ale hlavně z právního a administrativního hlediska. Nejde o něco, co byste vyřídili sami. K ruce potřebujete zkušené daňové a účetní poradce, kteří mají s přeměnami společností zkušenosti.

Nejdříve je třeba analyzovat situaci

Ještě než se pustíte do přeměny nebo restrukturalizace společnosti, je nutné zpracovat analýzu, kterým směrem se máte vydat. Odborníci se podívají na vaše účetnictví a daně, identifikují problematické oblasti a navrhnou vám efektivní řešení přeměny. Tím však jejich práce nekončí, provedou vás také realizací navrhovaných kroků a dohlédnou na to, aby změna byla opravdu k lepšímu.

Máte vlastního účetního či daňového poradce, ale na restrukturalizaci si netroufá? Není divu. Jde o velmi specifickou oblast s celou řadou principů, které běžný účetní opravdu nemusí znát. Věděli jste například, že při restrukturalizaci je z pohledu daňového a účetního přeměna účinná od rozhodného dne, ale z právního nikoliv? Podle právního hlediska zanikající společnost existuje až do doby, než se vymaže z rejstříku, což s sebou nese jisté daňové a účetní povinnosti.

Není ostuda podnikání ukončit

Občas přijdou situace, z nichž už není východisko. Nebojte se přiznat, že tentokrát to nevyšlo. Likvidace společnosti je také poměrně komplikovaná záležitost, obvykle trvá 6 až 24 měsíců. Nenechte se tímto procesem otrávit, svěřte jej odborníkům a začněte se naplno věnovat svým dalším nápadům a projektům.

Potřebujete-li odbornou pomoc při restrukturalizaci, přeměně či likvidaci společnosti, obraťte se na EK Partners, s.r.o. Na tyto záležitosti se specializují a rádi vám podají pomocnou ruku.

Zálohové faktury jednoduše

Tip na praktický návod, jak na účtování zálohové faktury i s výpočtem DPH.

Telefon pro práci i zábavu

Nový Apple iPhone 13 Pro Max poskytuje ohromující výkon pro práci i zábavu.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý program na mzdy Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM řešení eWay-CRM vám usnadní řízení projektů i komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.