Jak ušetřit za servery? Nakupujte repasované – vyplatí se to!

Správný podnikatel využije každé příležitosti ke snížení zbytečných nákladů. Platí to i v případě serverů, za které lze ušetřit velkou částku. Jak? Nákupem repasované výpočetní techniky. O tu je v České republice velký zájem a podle statistik za ni firmy ročně utratí kolem 50 milionů korun jen u tuzemských prodejců. Jedním z nejstarších bazar serverů je Czech Server. Majitel Miroslav Holeček uvedl, že za zvýšeným zájmem stojí především virtualizace, což potvrzují nejčastěji poptávané konfigurace. Značnou část prodejů tvoří repasované servery s 12 fyzickými jádry a 128 GB RAM. Většinou nakupují středně velké firmy, vývojáři a poskytovatelé aplikací.

Proč jsou repasované servery tak výhodné?

Repasované servery nebudí takový zájem pro nic za nic. Jejich cena se pohybuje zhruba na poloviční ceně nových strojů, což je dostatečně velká motivace pro široké spektrum zákazníků. Přitom jde o velmi kvalitní a dostatečně výkonné stroje, které mohou konkurovat i mnohem novějšímu hardwaru. V minulosti pocházela většina repasované techniky od zahraničních firem. V poslední době však Czech Server nakupuje především u českých partnerů.

Jak se server dostane až do prodeje?

Vykupuje-li Czech server větší množství starších serverů, technici se dostaví na místo výkupu a prověří jejich technický stav. Následně hardware putuje do provozovny, kde je důkladně otestován. Poškozené komponenty jsou vyřazeny a do nabídky servery putují formou barebonů (mají pouze procesor a základní paměť). Zákazníci provádí individuální konfiguraci v rámci nákupu. Český prodejce drží servery skladem poměrně krátkou dobu, aby nezestárly. Aktuální nabídku najdete na www.czech-server.cz. A náš tip na závěr? Dobrou volbou je například tento server rack od HP.

Publikováno: 04. 04. 2018 / Aktualizováno: 15. 06. 2023

Kategorie: Podnikání

Autor: administrator

Tagy: repasované servery | server rack