Podnikání

Výhody offshore společnosti v kostce

Proč někteří podnikatelé vlastní firmu v zahraničí? Tzv. offshore společnosti nabízí výhody, o kterých by se vám u českého eseróčka ani nesnilo. Samozřejmě – vše má dvě strany mince, nicméně daňové ráje jsou pro některé typy podnikání skutečně lepší volbou. O co jde konkrétně? To se dočtete v tomto článku.

Naprostá anonymita

Pokud z nějakého důvodu potřebujete utajit majetkovou strukturu firmy, pak je pro vás založení offshore společnosti jasnou volbou. Česká či evropská firma je v tomto směru nepoužitelná. Toužíte-li po anonymitě, u zahraniční společnosti ji dostanete.

Minimální daně

Čím více vyděláte, tím více odvedete na daních. Anebo ne? V případě společností založených v daňových rájích je daňové zatížení zanedbatelné. Buďte je nízké, nebo odvedete symbolickou paušální částku. Budete tedy vydělávat hlavně na sebe a nikoliv na rozhazovačné státní úředníky.

Minimální administrativa

Jednou z velkých výhod offshore společností je nízká administrativní zátěž. Jednak založení firmy, ale také účetnictví nebo podávání daňového přiznání.

Se založením firmy vám pomůže některá ze specializovaných společností, a to na klíč dle vašich požadavků. Dostanete do rukou veškeré dokumenty a budete se věnovat tomu, co vám jde nejlépe – vlastnímu podnikání. S odborníky se vyplatí spolupracovat trvale, protože vás vždy včas upozorní na případné legislativní změny. A je dobré být v obraze.

Co se týče účetnictví a daňového přiznání, většina offshore lokalit je vůbec nevyžaduje. Takže vám odpadne další problém a výdaje.

Bohatá nabídka zemí

Kde byste měli offshore společnost založit? Dostanete na výběr z mnoha zemí, při čemž každá nabízí trochu jiné benefity. V současnosti je největší zájem o výhodné offshore společnosti ve Velké Británii, na Seychelách, v Panamě, v Belize či na Anguille. Možností je samozřejmě mnohem více.

Spoustu dalších informací ohledně offshore byznysu najdete na www.companyformation.sk.

Efektivní řízení podnikání

Tip na spolehlivý ERP software Money S4 pro efektivní řízení podnikání.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM systém eWay-CRM vám usnadní komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.

Finanční gramotnost

Pravidelným čtením magazínu o financích doplníte mezery ve své finanční gramotnosti!

Zajímá tě IT?

Pak si nenech ujít články v IT magazínu. Dozvíš se vždy něco navíc!

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich