Práce

Jak nejlépe vyřešit školení BOZP a PO?

Zaměstnavatelé jsou podle zákoníku práce, zákonu o požární ochraně, vyhlášky o požární prevenci a řady dalších právních předpisů povinni zařídit školení BOZP a PO pro své zaměstnance. Školení přitom musí být pravidelná, v případě změn a novinek i častější než v rámci zvolené periody. Jak k nim ale přistupovat a jde je realizovat nějak efektivně?

Hodně záleží na konkrétním zaměstnavateli, protože právě ten má právo určovat si způsob provádění, obsah školení, četnost opakování i to, jak si bude ověřovat znalosti zaměstnanců nabyté během školení BOZP a PO. Vzdělávání zaměstnanců v tomto oboru by se nemělo podceňovat, jde přece o bezpečnost práce i všech lidí okolo.

Proč je školení BOZP a PO tak důležité?

Domníváte se, že vaši zaměstnanci přece vědí, jak se mají při práci chovat? Ano, ale může nastat spousta nestandardních situací, v nichž to vědět nebudou. BOZP a PO navíc zahrnují daleko více záležitostí, než byste čekali – jmenovitě například pracovnělékařské prohlídky, ergonomii, technické a organizační požadavky, management i řízení rizik atd.

Ptáte se, co by se mohlo stát, kdyby se školení zanedbala? Dříve nebo později byste museli řešit nějaký pracovní úraz a to je záležitost skutečně nepříjemná. Zdraví máme jen jedno, tak nemyslete jen na svoje, ale i na zdraví svých zaměstnanců.

Jak ho splnit s co nejmenšími ztrátami?

Je pochopitelné, že zaměstnavatelé by se školení BOZP a PO nejraději vyhnuli. Stojí je peníze, zaměstnancům musí dát volno, měli by zajistit i dopravu na místo školení a správného školitele. Naštěstí vše dneska může fungovat i jinak. Čím dál více firem využívá školicí aplikaci INSTRUCTOR, která poskytuje e-learning v oboru BOZP a PO. Zaměstnance stačí posadit k počítači, kde mu budou předány veškeré znalosti a kde bude také prozkoušen z toho, co si zapamatoval. Lehčí už to být nemůže.

Efektivní řízení podnikání

Tip na spolehlivý ERP software Money S4 pro efektivní řízení podnikání.

Jak na mzdy efektivně a levně?

Chcete ušetřit na agendě související se mzdami a personalistikou? Využijte spolehlivý mzdový systém Vema HR.

Tip na CRM

Profesionální CRM systém eWay-CRM vám usnadní komunikaci se zákazníky. Stahujte zdarma pro Windows, Android i iOS.

Finanční gramotnost

Pravidelným čtením magazínu o financích doplníte mezery ve své finanční gramotnosti!

Zajímá tě IT?

Pak si nenech ujít články v IT magazínu. Dozvíš se vždy něco navíc!

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich